• 85. rocznica wybuchu II wojny światowej

05.09.2024

1 września obchodziliśmy 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tego dnia odbyły się uroczystości miejskie zorganizowane przez lokalne władze.

2 września miał miejsce państwowy pogrzeb ofiar zbrodni niemieckich z czasów II wojny światowej. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w bazylice. Po nabożeństwie na Cmentarzu Ofiar Zbrodni Hitlerowskich do grobów złożono szczątki ofiar wydobyte z masowych, bezimiennych mogił z chojnickiej Doliny Śmierci.

Nasza szkoła uczestniczyła w obu wydarzeniach, reprezentowana była przez nauczycieli i uczniów.

(Mateusz Knitter)

• Witaj szkoło!

03.09.2024

Dnia 2 września uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Nasza nowa Pani dyrektor Kamila Szulc podkreśliła, że ten dzień jest szczególny zarówno dla pierwszoklasistów, jak i dla niej samej – to nowy początek.

Pani dyrektor zapowiedziała, że w nadchodzącym roku szkolnym czeka nas wiele radości, zabawy, ale także nauki. Szkoła to miejsce zdobywania cennych doświadczeń i umiejętności, a także nauki współpracy, wzajemnej pomocy i wsparcia.

Życzymy wszystkim uczniom sukcesów i wspaniałych chwil w nowym roku szkolnym!

(Ewa Nowak)