Pola Łaźna uczennica klasy IV d zdobyła II miejsce w Konkursie - Pies i Dziecko. Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne wyróżnienia.
(Anna Szyszka)
Pola Łaźna uczennica klasy IV d zdobyła II miejsce w Konkursie - Pies i Dziecko. Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne wyróżnienia.
(Anna Szyszka)
6 grudnia uczniowie klasy 2 f uczestniczyli w „Mroźnych Eksperymentach” w Kilimandżaro. Podczas najmroźniejszych warsztatów doświadczali spektakularnych zjawisk z suchym lodem, poznali takie pojęcia jak sublimacja, superabsorbent, tryskawka i wiele innych ciekawych pojęć chemicznych… Odmierzali, mieszali, tworzyli stację produkcji śniegu. Dzieci wcieliły się w rolę „Małych Chemików” wykazując się wiedzą oraz kreatywnością.
Bardzo dziękujemy Pani Oli oraz Zuzi za niesamowity mroźny czas.
(Magdalena Schmidt – Sołtysińska)
W klasach 2 f oraz 2 d również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zawieszały choinkowe ozdoby. Drzewko zostało przystrojone bardzo szybko i przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż… Wszystkie dzieci jednogłośnie stwierdziły, ze choinka jest prześliczna.
(Magdalena Schmidt - Sołtysińska
Już od samego rana nasi uczniowie nasłuchiwali, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Dzieci powitały Wędrowca wesołym wierszem pt. „Nasz Kochany Mikołaju…”. Upragniony gość rozdał pięknie zapakowane prezenty, które czekały na dzieci w jego wielkim worku. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza wszystkich tylko raz w roku…
(Magdalena Schmidt - Sołtysińska)
29 listopada okazał się bardzo szczęśliwy dla naszych uczniów biorących udział w XI Powiatowym Konkursie " Mèster bëlnėgō czëtaniõ" , czyli czytaniu po kaszubsku, który odbył się w Swornegaciach. I tak:
w kat. klas 1-2 wyróżnienie zdobyła Natasza Myszka z kl.1b,
w kat. 3-4
Michalina Trzynska z 4b - 2 m-ce
- Barbara Szyca też z 4b - 3 m-ce,
w kat. 7-8
Natasza Žółtkowska z 7b - 2 m-ce.
Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczniów, z ich sukcesu, który został poprzedzony ogromną pracą i zaangażowaniem. Oprócz ciekawych nagród, jakie otrzymały dziewczynki, Michalina i Natasza Žółtkowska pojadą na finał tego konkursu do Wejherowa, który odbędzie się 13 grudnia.
Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!!!
Było mnóstwo radości, zabaw i wróżb, które przeniosły nas w tajemniczy świat przyszłości.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Mamy Aleksandry Redzimskiej za wizytę i wspaniałe zaangażowanie – przeprowadzenie wróżb oraz niezwykłych doświadczeń z suchym lodem, a także pokaz ginącej góry lodowej. To dzięki Pani nasz dzień był nie tylko wyjątkowo magiczny, ale też pełen ciekawych odkryć!
Dziękujemy za niezapomniane chwile!
(Ewa Nowak)
W miniony wtorek, 26 listopada, w naszej szkole odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa, która przyciągnęła wielu uczniów. Korytarz wypełnił się tanecznymi rytmami, a uczestnicy bawili się do ulubionych przebojów. Oprócz tańców, dużym zainteresowaniem cieszył się sklepik w którym dzieci kupowały ciasteczka z wróżbą i soczki. Atmosfera była fantastyczna, a wszyscy obecni z pewnością zapamiętają ten wieczór na długo. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i świetną zabawę!
(Łukasz Łysak)
Dnia 2 grudnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. Wydarzenie to miało miejsce w bibliotece szkolnej, która na tę okazję została pięknie udekorowana ilustracjami z książki "Wypożyczalnia skrzydeł" autorstwa Iwony Pietrzak-Płachta. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Panią bibliotekarkę, która przybliżyła dzieciom tematykę książek oraz ich magiczną moc. Następnie uczniowie mieli okazję wysłuchać całość książki pt. "Wypożyczalnia skrzydeł", który wprowadził wszystkich w świat wyobraźni i marzeń. Czytanie było przeplatane pytaniami, które angażowały dzieci i zachęcały do refleksji nad przesłaniem książki.
Po emocjonującej lekturze przyszedł czas na część ceremonialną. Każdy z uczniów został zaproszony do złożenia przysięgi czytelniczej, obiecując, że będą dbać o książki, szanować je i regularnie korzystać z biblioteki. Po złożeniu przysięgi, Pani bibliotekarka dokonała pasowania, wręczając każdemu z uczniów książkę podarowaną przez Instytut Książki „Wnuczka antykwariusza”.
Uroczystość pasowania na czytelnika była nie tylko ważnym wydarzeniem w życiu pierwszoklasistów, ale także wspaniałą okazją do wzbudzenia w nich miłości do książek i czytania. Dzięki takiej inicjatywie, mamy nadzieję, że każde dziecko odkryje radość płynącą z obcowania z literaturą i stanie się stałym bywalcem naszej biblioteki.
(Ewelina Niechwiadowicz)
Nasz szkoła aktywnie zaangażowała się w Ogólnopolską Kampanię „Dzieciństwo bez przemocy” organizowaną przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
Do akcji przystąpiło blisko 8 tysięcy instytucji i organizacji, a w tym gronie znaleźliśmy się również MY.
Działania w ramach kampanii rozpoczęliśmy 8 października 2024, obejmując nimi wybrane klasy naszej szkoły.
W ramach inicjatywy prowadziliśmy zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki przemocy, skierowane do dzieci i młodzieży.
Młodsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcjach online, podczas których poruszane były ważne tematy, takie jak budowanie pozytywnych relacji rówieśniczych, bezpieczeństwo w Internecie oraz radzenie sobie z kryzysami psychicznymi.
Kulminacją kampanii było przygotowanie prac plastycznych pod hasłem: Szczęśliwe dzieciństwo. Wspólnymi siłami zrobiliśmy ważny krok w stronę świata wolnego od przemocy.
(Anna Welter)
Uczniowie klas piątych w ramach przedmiotu geografia przygotowali projekt: "Pagórek 3D w kolorach hipsometrycznych". Prace najczęściej wykonane były z masy solnej. Efekty - rewelacyjne.
Gratulacje!
(Jacek Mroczkowski)
Z całego serca chcemy podziękować uczniom naszej szkoły za zaangażowanie w tworzenie pięknych kartek świątecznych dla podopiecznych Fundacji Kasisi, prowadzącej dom dziecka w Afryce. 🌍✨
Wasza kreatywność, drobne upominki i ciepłe życzenia, zamknięte w kolorowych kartkach, przyniosą wiele radości dzieciom, które na co dzień zmagają się z wieloma wyzwaniami. 🌟
To cudowne, że pamiętacie o tych, którzy są daleko, dzięki Waszej trosce mogą poczuć bliskość i wsparcie. 💕
Dziękujemy:
- Wam za to, że potraficie dzielić się sercem – to właśnie ono jest najpiękniejszym prezentem🎁🎄,
- Waszym nauczycielom za wspieranie tej inicjatywy podczas zajęć,
- pani Anicie Krawczyk za koordynowanie akcji.
Razem pokazujemy, że dobro nie zna granic, a każdy z nas może zostać wolontariuszem!
📢 Dziękujemy za wielkie serca! 🐾❤️
Z ogromną radością i dumą pragniemy podziękować wszystkim dzieciom z Odziałów Przedszkolnych oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach za udział w zbiórce dla zwierząt ze schroniska "Przytulisko". 🐶🐱
Dzięki Waszej ofiarności udało się zebrać:🦴 mnóstwo karmy,🐾 przydatne akcesoria,🛏️ ciepłe koce i pościel.
Wasze wsparcie to realna pomoc, która przyniesie radość i ukojenie zwierzakom w potrzebie. 💕
Dziękujemy każdemu, kto włączył się w tę inicjatywę! 💪🐾
Nasi uczniowie z klas VII-VIII Tymoteusz Gierszewski, Lena Rudnik, Dominik Lemańczyk, Aleksander Nartowski, Dawid Kupczyk, Julian Kotarski, Maksim Hajduk, Mateusz Zakryś 22 listopada 2024 roku w Chojnicach wzięli udział w prestiżowych zawodach matematyczno-fizycznych Naboj Junior organizowane w SP nr 5.
Gratulujemy odwagi w zmierzeniu się z tym wyzwaniem !
(Dagmara Nowicka)
Z okazji Dnia Pluszowego Misia oddziały przedszkolne odwiedziła pani bibliotekarka, aby podzielić się z najmłodszymi uczniami fascynującą historią pierwszego pluszowego misia. Dzieci z radością słuchały opowieści o tym, jak powstał pierwszy miś i jak stał się ulubioną zabawką dzieci na całym świecie.
Podczas spotkania, przedszkolaki miały również okazję skosztować pysznego miodu, który jest ulubionym przysmakiem misiów. Degustacja miodu była nie tylko smaczną atrakcją, ale także edukacyjnym doświadczeniem, które pozwoliło dzieciom dowiedzieć się więcej o tym naturalnym produkcie.
Dziękujemy przedszkolakom za aktywny udział. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenie organizowane przez naszą bibliotekę!
(Ewelina Niechwiadowicz)
Dziś odwiedziła nas pani lekarz weterynarii Małgorzata Babińska, która opowiedziała o swojej pasjonującej pracy. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest dbanie o zdrowie zwierząt i jak wielkie znaczenie ma szacunek do naszych czworonożnych przyjaciół – przecież one też mają uczucia! 🐶🐱🐾
Dzisiejsze spotkanie było dla nas szczególnie wyjątkowe, bo obchodziliśmy również Dzień Życzliwości. To idealna okazja, by przypomnieć sobie, jak ważna jest miłość i troska wobec naszych pupili. ❤️
Zawód weterynarza bardzo spodobał się uczniom – kto wie, może ktoś z klasy 1E w przyszłości pójdzie tą ścieżką?
Dziękujemy za inspirujące spotkanie. 🐠 👩⚕️✨
(Ewa Nowak)
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 1a rozmawiali o zdrowej żywności.
Przypomnieli sobie, które produkty powinni jeść jak najczęściej, a których powinni unikać. Oprócz tego mieli okazję nauczyć się współpracy i wzajemnej pomocy. W grupach przygotowali kolorowe i pyszne sałatki owocowe. Wszystkie dzieci pracowały z zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy.
Na koniec pracy, wszystkie dzieci z radością przystąpiły do degustacji.
(Martyna Kin)
Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 26.11 o godzinie 16:00 w stołówce szkolnej.
Zebrania z rodzicami dla oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 odbędą się 27.11 (środa) o godzinie 17:00.
Spotkanie dla rodziców uczniów klas ósmych z panią Aliną Urbańską odbędzie się 28.11 o godzinie 16:00 w starej sali gimnastycznej.
Zebrania z rodzicami dla klas 4-8 odbędą się 28.11 (czwartek) o godzinie 17:00.
27.11, godzina 17:00
klasa - godzina - sala - wychowawca
OPa, 17.00, „Na morzu”, Paulina Kuklińska, Martyna Łapińska
OPb, 17.00, „W lesie”, Patrycja Buczynska, Anita Ossowska
0a, 17.00, „W teatrze”, Oliwia Dobranc, Zuzanna Hoppe
0b, 17.00, „W krainie muzyki”, Monika Kanthak, Sydonia Krenska
0c, 17.00, „Na łące”, Dorota Janikowska, Martyna Ossowska
1a, 17.00, sala 208, Martyna Kin
1b, 17.00, sala 201, Barbara Kin
1c, 17.00, sala 208a, Magdalena Ubowska
1d, 17.00, sala 300, Karolina Tyborska
1e, 17.00, sala 100, Magdalena Mączyńska
2a, 17.00, sala 205, Monika Glock
2b, 17.00, sala 301, Beata Senetelli
2c, 17.00, sala 302, Justyna Pitroch
2d, 04.12, 16.00, sala 207, Magdalena Schmidt-Sołtysińska
2e, 17.00, sala 203, Magdalena Serowik
2f, 17.00, sala 303, Magdalena Schmidt-Sołtysińska
3a, 17.30, sala 304, Sylwia Osińska
3b, 17.00, sala 101, Jagoda Czaplewska
3c, 17.00, sala 305, Monika Mankiewicz
3d, 16.30, sala 204, Anna Drewczyńska
3e, 17.00, sala 200, Monika Borchardt
28.11, godzina 17:00
klasa - godzina - sala - wychowawca
4a, 17.00, sala 301, Joanna Bet-Lewińska
4b, 17.00, sala 306, Grażyna Kiedrowicz
4c, 17.00, sala 302, Kamila Weiland
4d, 17.00, sala 10, Anna Szyszka
4e, 17.00, sala 11, Luiza Kuligowska
5a, 17.00, sala 206, Iwona Hinc
5b, 17.00, sala 304, Tomasz Briegmann
5c, 17.00, sala 207, Małgorzata Pastwa
5d, 17.00, sala 208a, Paweł Skiba
6a, 17.00, sala 308, Patrycja Rudnik- Peplińska
6b, 17.00, sala 4, Grażyna Brunka
6c, 17.00, sala 202, Anita Krawczyk
6d, 17.00, sala 309, Iwona Masiak
6e, 17.30, sala 12, Urszula Wirkus-Wielińska
7a, 17:30, sala 310, Ewa Uske
7b, 17.00, sala 307, Maria Synak
7c, 17.00, sala 415, Rafał Lew Kiedrowski
7d, 17.00, sala 305, Adam Dzięcielski
7e, 17.00, sala 200, Łukasz Łysak
8a, 17.00, sala 208, Hanna Wyrowińska
8b, 17.00, sala 300, Magdalena Połom
8c, 17.00, sala 303, Mateusz Knitter
8d, 17.00, sala 3, Anna Stanek
15 listopada uczniowie z klasy 1 b uczestniczyli w ciekawych zajeciach w CEP. Dowiedzieli się dużo na temat ptaków: ich budowy, trybu zycia, odlotów. Poznali też różne ciekawostki z ich życia, przyzwyczajeń .Obejrzeli prezentacje, rozwiązywali zagadki, wypełniali karty pracy a także naśladowali ptaki w formie ruchowej. Po tym ogromnym bagażu wiedzy poszliśmy do Zagrody Zwierząt, które w większości nie mogą żyć samodzielnie w swoich środowiskach ze względu na różne uszkodzenia ich ciała. Dzieci zobaczyły tam też rzadkie gatunki zwierząt: kury zielononóżki, owce, konie , krowy białogrzbiete i inne.
Wycieczka była bardzo udana, wróciliśmy bardzo zadowoleni z ogromnym bagażem wiedzy na temat ptaków.
(Barbara Kin)
Powered by aSc EduPage