• Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Wtorek 14.05.2024

Co nowego w szkole?
      • Dzień Patrona

• 14.05.2024
      • Dnia 9 maja odbyły się w naszej szkole działania upamiętniające patrona Jana Karnowskiego. Uczniowie każdej z klas rozpoczęli lekcje prezentacją ukazującą biografię pisarza kaszubskiego. Następnie uczniowie klas 4-8 wykonywali plakaty oraz wzory kaszubskie XXL. Prace można zobaczyć na holu przy wejściu głównym. Młodzież z klas 7-8 brała udział w biegu Karnowskiego zorganizowanym przez panie A.Pelowską oraz A.Stanek. Uczniowie klas 6 przygotowali inscenizacje fragmentów książki J.Karnowskiego “Sowizdrzał u Krebanów”. Klasa 4a i 4b brały udział w warsztatach robienia broszek kaszubskich. Dzieci na lekcjach plastyki wykonały również projekty mody etnicznej inspirowane wzorami kaszubskimi. Na lekcjach geografii uczniowie na mapie zaznaczali miejsca, z którymi związany był Karnowski. W Dniu Patrona uczniowie klas 1-3 wykonali m.in. koszulki z motywem kwiatów kaszubskich, brali udział w konkursie wiedzy o patronie, uczyli się tańca kaszubskiego, grali w gry i zabawy kaszubskie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom oraz nauczycielom za pomoc w uświetnieniu tego dnia.

(Patrycja Rudnik-Peplińska)

• Sukcesy naszych uczniów na X Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej Euro-Song Chojnice 2024

• 14.05.2024
      • W minioną środę, 8 maja br. uczniowie uczęszczający na kółka muzyczno - wokalne. "Siódme niebo" prowadzone w naszej szkole przez panią Magdalenę Kosobucką brali udział w X Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej Euro-Song Chojnice 2024.

W kategorii klas 1-3 zdobylismy II miejsce za energiczne i radosne wykonanie piosenki w języku angielskim "Such a happy day".  W kategorii klas 4-6 również naszym uczennicom przyznano II miejsce za jedną z najbardziej znanych francuskich piosenek -"Aux Champs-Elysées".  W nagrodę otrzymaliśmy pamiątkowe puchary i dyplomy.

W konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Chojnicach, Stowarzyszenie "Julian" oraz Chojnickie Centrum Kultury brało udział blisko 60 podmiotów muzycznych. Śpiewano głównie w języku angielskim, znacznie rzadziej po francusku, ciekawostką była piosenka w języku japońskim.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Marta i Paweł laureatami

• 14.05.2024
      • 8 maja uczniowie naszej szkoły odebrali zaświadczenia potwierdzające uzyskanie tytułu laureata w konkursach przedmiotowych – Marta Kitowska (8a) z chemii i Paweł Cieplicki (7c) z historii.

Oficjalna uroczystość odbyła się w gmachu Politechniki Gdańskiej. Był to niezwykle ważny i radosny moment wieńczący nie tylko kilkumiesięczne zmagania w konkursach, ale również rywalizację z setkami innych uczestników.

Zdobycie tytułu laureata to sukces, z którym wiąże się unikatowa nagroda – przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej.

Marto, Pawle – nie zatrzymujcie się, walczcie o swoje marzenia. Życzymy dalszych sukcesów.

(Daria Jażdżewska, Mateusz Knitter)

• Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas czwartych

• 13.05.2024
      • Z radością informujemy o sukcesie naszych uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla klas czwartych organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5. Do rywalizacji przystąpili aż 43 uzdolnieni matematycznie czwartoklasiści z chojnickich szkół podstawowych. Konkurs miał formułę pisemną - uczestnicy rozwiązywali różnego typu zadania z treścią. Młodzi matematycy z „siódemki” nie mieli sobie jednak równych i zajęli miejsca na podium - pierwsze miejsce zdobył Michał Pieczka z kl. 4b, a drugie miejsce Martyna Hoppe z tej samej klasy. Laureatów do konkursu przygotowywała pani Hanna Wyrowińska. Michałowi i Martynie gratulujemy sukcesu i trzymamy za nich kciuki w kolejnych konkursach!

(Hanna Wyrowińska)

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców